Szczecin prawobrzeże

Kilka słów o okolicy…

Prawobrzeże to południowo-wschodnia część miasta Szczecina leżąca na prawym brzegu rzeki Odry. Rozciąga się od Jeziora Dąbie, aż po lasy Puszczy Bukowej, którą jest częściowo otoczone.

Puszcza Bukowa to niezwykły obszar leśny z rezerwatami i parkiem krajobrazowym. Na jej terenie, pokrytym pagórkami i dolinami, jest wiele urokliwych miejsc m.in.: Jezioro Szmaragdowe, Jezioro Binowskie, Jezioro Glinna, ogród dendrologiczny, leśniczówki. Prowadzą do nich dobrze oznakowane szlaki piesze i rowerowe.

Jezioro Dąbie jest czwartym największym jeziorem w Polsce. Poprzez rozległą sieć kanałów, rzek i zatok łączy się z Zalewem Szczecińskim. Wokół Jeziora Dąbie zlokalizowane są przystanie żeglarskie z zapleczem technicznym, a nieopodal znajduje się lotnisko sportowe Aeroklubu Szczecińskiego.

168105-237047-jezioroNa terenie Prawobrzeża znaleźć można liczne kanały oraz stawy stworzone do wędkowania. Amatorzy jazdy konnej mają do dyspozycji stadniny (w pobliżu których znajduje się Hotel Agape), a zwolennicy wycieczek rowerowych – mnóstwo ciekawych tras.

Więcej o Prawobrzeżu:

http://www.prawobrzeze.eu/

http://bukowa.szczecin.pl/

http://zalewszczecinski.net/

Zapraszamy do noclegu i zwiedzania naszej pięknej okolicy!

Logo